Jak na běžeckém pásu běhat ?

Otázka jak správně a efektivně běžecké trenažéry používat je velmi individuální, v základu platí několik pravidel:

bezecke-pasy.cz - jak na bezeckem pasu behat - 1

Kdy běžecký pás využívat a jak často?

Pro redukci váhy je nejlepší trénink ráno na lačno, kdy jsou zásoby glykogenu (krevního cukru) v organismu na nejnižší úrovni, v důsledku toho je tělo nuceno mnohem dříve sáhnout na tuky. Vždy by ale člověk měl běhat s odstupem od jídla minimálně 2-3 hodiny. Pro kondiční domácí trénink je vhodná běžecká aktivita minimálně 3-4x týdně. Typickou chybou začátečníka je příliš vysoká rychlost běhu, která je spíše na škodu. Rozumná intenzita cvičení je nezbytným předpokladem k tomu, abychom u cvičení vydrželi. 

S jakou intenzitou tedy běžecké trenažéry používat ?

bezecke-pasy.cz - jak na       bezeckem pasu behat - 2Absolutním základem účinného tréninku je pro všechny aerobní aktivity, tedy i běžecký pás, tepová frekvence, hlavní ukazatel intenzity cvičení. Pro běžný kondiční trénink je nejvhodnější držet se převážně v nižších tepových frekvencíh něco kolem 70% maximální tepové frekvence. Maximum orientačně zjistíte odečtením svého věku od čísla 220. (např. pro 35 letého člověka 220-35= 185 tepů/minutu). Bez měření tepové frekvence jen těžko dosáhnete požadovaných výsledků a běžecký pás nesplní Vaše očekávání. Výborné jsou běžecké trenažéry vybavené programem regulujícím rychlost běhu dle vaší tepové frekvence, máte tak jistotu optimálního výkonu. Více o možných funkcích se dočtete na stránce jak vybrat běžecký pás.

Jak dlouho by měl trvat jeden trénink na běžeckých pásech?

K dosažení potřebného tréninkového efektu náš organismus potřebuje dostatečně intenzivní a četné podněty. To znamená pravidelný, ale také dostatečně dlouhý a intenzivní trénink. Obecně lze říci, že pokud chceme dosáhnout snížení podkožního tuku, je třeba běhat déle než 30 min. a se správnou tepovou frekvencí, tak, aby tělo energii čerpalo z tuků.

Důležitá je vhodná obuv

Pro běhání určitě použijte vhodnou sportovní obuv. Obuv by měla být pohodlná, s tlumící pěnou. Běžeckou obuv vybírejte vždy o něco větší, než si kupujete běžnou obuv. Bota by měla sedět na noze, neměla by se vyzouvat, ani tlačit na prstech nebo nártu. V nabídce najdete mnoho variant odpružení, s tlumící pěnou, nebo i se vzduchovými polštářky. Vybírejte hlavně pocitově, ne jen očima.

Jak správně běhat běžeckých pásech?

Při běhání na běžecké pásu držte tělo rovně, jen s velmi mírným předklonem, stehna zvedejte výš s tím, že při dopadu nebudete předkopávat z kolen, ale došlápnete přes kolébku chodidla v rovině dopadu na běžecký pás. Ruce mají správně svírat během celého pohybu v lokti téměř stejný úhel a hlavní pohyb přenáší ramenní kloub (s vyšší rychlostí je větší i rozsah pohybu v rameni). Ruce jsou uvolněné, prsty mírně sevřené.

Běžecký pás, trénink a výživa

Nejlepší je využívat běžecký pás alespoň 3x týdně, pro redukci váhy ideálně ráno na lačno, s možnou podporou L-carnitinu na spalování tuků. Na zkvalitnění regenerace a uvolnění jebezecke-pasy.cz - jak na       bezeckem pasu behat - 3 dobré na závěr použít strečink (protahovací cviky). Vhodné je upravit i své výživové návyky. Rozdělte celkový denní energetický příjem do několika menších jídel, což v praxi znamená především pravidelný stravovací režim (snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře). V odpoledních a večerních hodinách je pak pro spalování tuku dobré omezit příjem sacharidů ve stravě a zvýšit podíl bílkovin. Důležité je též neopomíjet ani ostatní důležité látky - jako je vláknina, vitamíny, minerály a kvalitní tuky (tzv. esenciální mastné kyseliny). Pitný režim zabezpečíte obyčejnou stolní vodou, neslazenými čaji, v menší míře minerálkami a iontovými nápoji.

Na závěr nezbývá, než popřát především hodně silnou vůli a pevné cíle. Pokud u cvičení na běžeckých pásech vydržíte, po pár měsících se stane běhání na něm součástí Vašeho deního režimu a zárukou psychické pohody.

baner2

Doporučujeme

Běžecký pás HOUSEFIT SPIRO 80 iRun

Běžecký pás s programy, motor 2,5 HP odpružená běžecká plocha 50x140 cm el.sklon do 18 %, rychlost 1~18 km/h barevný podsvícený LCD displej, hrudní pás bluetooth, tréninkové aplikace nosnost 150 kg, záruka 3+5 let, servis doma Více info

Prodejna FITHAM Liberec

Prodejna FITHAM Liberec

Prodejna FITHAM Liberec